משפט מחץ כותרת ראשית

תת כותרת לתיאור

כיום, בעידן הישגי וגלובלי בו אנו חיים, האדם ניצב במרכז חייו ומטרתו היא לנצח במשחק החיים, להיות מאושר, שלוו, לחיות חיים מאוזנים, להצליח בעבודה, בזוגיות ומשפחה .

אימון הוא תהליך המאפשר למתאמן להתבונן ללא שיפוטיות באופן בהיר על חייו, לראות היכן נמצא היום ולאן רוצה להגיע, להגדיר מטרות ולהתוות את הדרך להשגתן. מאפשר הגשמה, מיצוי הפוטנציאל האישי ושיפור הישגים בכל תחומי החיים.

לעיתים אנחנו מתפשרים, מוותרים על חלומות ואתגרים, עומדים במקום, מבולבלים לגבי מה באמת אנחנו רוצים ויכולים לעשות .

זו הנקודה בה חשוב לעצור, להתבונן, לחקור, לשאול את השאלות הנכונות וליצור בהירות אשר תביא לפריצות דרך במקומות החשובים לנו תוך שמירה על ערכינו הבסיסיים.

תהליך האימון מאיר על כל תחומי החיים ומאפשר להתבונן בהנחות יסוד עתיקות ובפרדיגמות מגבילות המנהלות את חיינו, ומאפשר לאדם באשר הוא לנהל את חייו.

"מסע הגילוי האמיתי אינו כרוך בחיפוש אחר נופים חדשים אלא ברכישת מבט חדש"

< מרסל פרוסט>

 

מהו אימון אונטולוגי

אני מאמנת בשיטה הסאטית אונטולוגית.

סאטיה פירושה הקשבה.

אונטולוגיה היא תורת ההוויה, תורת ה"יש" אותה הגו אריסטו, אפלטון וסוקרטס.

האימון האונטולוגי מתבסס על שלושה מרכיבים:

שפה :  יצירת בהירות לגבי הדרך בה אתה משתמש בשפה , האם היא מגבילה או משרתת אותך?

הרעיון כי השפה מחוללת מציאות הוא מרכזי באימון אונטולוגי.

הוויה =Being   : מי אתה בוחר להיות בכל אינטראקציה בחייך.

מציאות : התבוננות מוקפדת ושימת לב על חייך במציאות ועל הפערים בין מה שאתה רוצה שיקרה.

קיימת מציאות אחת – אני מקפידה לקבל תמונה בהירה ומדויקת על האירוע  על פי

העובדות  ולאו דווקא על פי התחושות שלך, המחשבות או הפרשנויות .

אימון אונטולוגי היא דרך ממוקדת, מדויקת, מחזקת וחיובית המתבוננת בהוויה של המתאמן בכל אינטראקציה/ תחום בחייו המושפעת מנסיבות ודפוסים, על מנת לאפשר לו התבוננות בהירה על המציאות הקיימת, ללא שיפוט ודעות קדומות.

בכל אינטראקציה / חוויה שאנו עוברים בחיים, ניתן להגיב בדרכים שונות ולתת אינספור פרשנויות ודעות.  במציאות קיים רק האירוע שהתרחש.

כל מה שמתרחש סביבנו הוא השתקפות של התודעה שלנו, אם קיים תחום שעובד באופן שונה מהרצוי נבדוק את יחס התודעה שלך לתוצאה. באמצעות האימון האונטולוגי נגלה שמה שחשבת כ"אמת" זוהי רק תפיסה או אמונה שניתן להניח לה ולשנות את ההקשר וכך ליצור מציאות רצויה.

החוויה העיקרית באימון האונטולוגי נובעת מרמת הקשבה נדירה של המאמן. מתוך הקשבה, אשאלך אותך שאלות המובילות למפנה בחשיבה – שאלות היוצרות בהירות המניעות אותך  לפעולה.

בשילוב עם המודל הסאטי, אני משלבת את לימודי ה'חוויה הדיאלוגית' ומביאה למרחב האימוני ידע בנושא יחסים וזוגיות עם כלים פרקטיים לשימוש בחיי היומיום, אשר תומכים בנו בתהליך שחרור הדפוסים הקיימים והטמעת הדפוסים החדשים בהם אנו בוחרים.

 
דילוג לתוכן